Ünlü Futbolcu Müslüman Oldu
İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Wigan Athletic formasını giyerken talihsiz bir olay sonucu cezaevine giren Marlon King hapiste müslüman oldu.
King, hapiste "kancalı vaiz" olarak da bilinen Ebu Hamza taraftarlarıyla tanıştı ve bunların da etkisiyle İslamiyet'i seçti. King'in kendini artık, Ebu Hamza'ya olan sevgisinden dolayı, Ebu Hamza Tarık olarak çağırmalarını istedi.

Radyospor'un haberine göre; Hapiste değişim yaşayan 29 yaşındaki King'in; namaza başladığı, helal yemekler istediği ve cezaevinde sadece Müslümanlar'la konuştuğu ileri sürüldü. King'in ayrıca cezaevi imamıyla da sürekli din değiştirilmesi konusunda konuştuğu belirtilirken, Thetford yakınındaki Norfolk'ta bulunan HMP Wayland cezaevindeki suçlu ve görevlilerin King'deki davranış değişikliklerinden dolayı büyük şaşkınlık yaşadığı kaydedildi.

İçeriden bir kişi King'le ilgili olarak, "Marlon'un dönüşümü inanılmaz. Hapisten çıktığında ailesini de müslüman yapacağını söylüyor. Bu geçici bir dönüşüm değil, hayatının toplu bir değişimi. Hücresinde saatlerce İslam'la ilgili kitaplar okuyor." dedi.

Wigan'dayken haftada 35 bin pound kazanan King'in çıktıktan sonra da Afganistan halkına yardım için de 25 bin pound bağışta bulunacağı kaydedildi.
Tarih : 24 Mayıs 2010 Pazartesi Okunma : 4542
© 2018 - Harun Yahya
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.