Filistin Yolunda İslam'la Şereflendi
"Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" kampanyası kapsamında Gazze'ye doğru yola çıkan "Mavi Marmara" adlı yolcu gemisi Kıbrıs açıklarında hazırlıklarını sürdürürken gemide hayli ilginç gelişmeler de yaşanıyor.
"Yolumuz Filistin Rotamız Gazze" kampanyasına katılan 63 yaşındaki İngiliz Peter Venner  "Mavi Marmara" gemisinde Müslüman oldu. Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan ve Muhammet Fatih ismini alan Venner, İsrail'in müdahalesinden çekinmediğini ve gemideki herkes gibi tüm olacaklara karşı hazırlıklı olduğunu söyledi.


Daha önce Gazze'ye kara yoluyla yardım götüren konvoya da katıldığını ve gemilerdeki yardım malzemelerini Gazze'ye ulaştıracaklarına inandığını belirten Venner, "Müslümanlığı kendi rızamla seçtim. İngiltere'de Müslüman arkadaşlarım vardı. Onlarla büyüdüm. Beraber ağladık, güldük, eğlendik. Zaman zaman onlarla camiye gidip namazlara katıldığım da oldu. En son gemiye katılmak için İstanbul'a geldiğimde Sultanahmet'e gittim. Kendi kendime 'Müslüman olmalıyım' dedim. Burada da yakından tanıdığım Pakistanlı bir arkadaşıma Müslüman olmak istediğimi söyledim" şeklinde konuştu.

Fotoğraf : AA
Haber  : HaberVaktim.Com
Tarih : 29 Mayıs 2010 Cumartesi Okunma : 4386
© 2018 - Harun Yahya
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.