Dünyaca ünlü NLP Uzmani İslam'ı Seçti
Türkiye’de çok yakından tanınan dünyaca ünlü kişisel gelişim uzmanı Dr. Wyatt Woodsmall İslam'ı seçti
Uluslararası Nöro-Linguistik Programlama Eğitmenleri Derneği (INLPTA)’nin kurucusu başkanı ve dünyanın ilk NLP uzmanı Dr. Wyatt Woodsmall Müslüman oldu. Dünyaca ünlü kişisel gelişim uzmanı Amerikalı Dr. Woodsmall Bahreyn’de katıldığı bir seminerde İslam’ı seçtiğini ilan etti.

Bahreyn’de düzenlenen kişisel gelişim seminerinde sunumunu yapmak için kürsüye çıkan Woodsmall “Uzun yıllardır yaptığım araştırmalar ve gözlemler sonunda beni İslam’ı seçmeye ulaştırdı” dedi. Woodsmall ardından herkesin huzurunda “Bende sizdenim yani Müslümanın; Eşhedü en lâ ilâhe illAllah ve Eşhedü enne Muhammeden Resûlullah” diyerek kelime-i Şahadet getirdi. Woodsmall açıklamasının ardından körfez ülkelerinden programa katılan tüm kişisel gelişim uzmanları tarafından tebrik edildi.

Dr. Wyatt Woodsmall
25 ülkede 25 yıldan beri NLP eğitimleri veren Dr. Wyatt Woodsmall Türkiye’de de çok yakından tanınıyor. Türkiye’de birçok seminerlere katılan Woodsmall’ın “Davranış Kalıplarının Gücü” adlı kitabı da Kariyer yayınları tarafından 2003 yılında Türkçe’ye tercüme edildi. Performans geliştirme NLP insan tipolojileri bireysel kurumsal ve kültürel değişim alanlarında başarılı çalışmalara imza atan Woodsmall NLP konusunda Master Eğitmen ve Master Modelleme Uzmanı unvanlarına sahip. Bu arada Woodsmall’ın başkanlığını yaptığı INLPTA’nın Türkiye’de de şubesi bulunuyor.
Tarih : 17 Nisan 2010 Cumartesi Okunma : 4960
© 2018 - Harun Yahya
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.